Wrzesień 18 2018 15:23:01
Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1
Najnowszy użytkownik: Admin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Najnowsze video
Kolędnicy ze Stowarzyszenia "Brończany RazeKolędnicy ze Stowar...
Dodane przez Admin on 25.01.2017
Odwiedzin: 831
Średnia ocena:0
Ekumeniczne spotkanie z kolędą - Czerewki 2017 CEkumeniczne spotkani...
Dodane przez Admin on 25.01.2017
Odwiedzin: 709
Średnia ocena:0
Ekumeniczne spotkanie z kolędą - Czerewki 2017Ekumeniczne spotkani...
Dodane przez Admin on 25.01.2017
Odwiedzin: 713
Średnia ocena:0
Konferencja „Juchnowieckie szepty o historii” Konferencja „Juchn...
Dodane przez Admin on 23.11.2016
Odwiedzin: 800
Średnia ocena:0
Obchody Święta Niepodległości w GmiObchody Święta Nie...
Dodane przez Admin on 16.11.2016
Odwiedzin: 887
Średnia ocena:0
90 lecie Szkoły Podstawowej w Księżynie90 lecie Szkoły Pod...
Dodane przez Admin on 11.11.2016
Odwiedzin: 911
Średnia ocena:0
Ekumeniczne Spotkanie z Kolendą
Pomysł zorganizowania Ekumenicznego Spotkania z Kolędą narodził się rok temu. Z inicjatywą wystąpił Roman Kiszycki, proboszcz Parafii Prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach. Nie musiał przekonywać do swojego pomysłu – bardzo spodobał się on dyrektorom: Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach Józefowi Domaszukowi i Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny Krzysztofowi Sokólskiemu oraz proboszczowi parafii katolickiej w Tryczówce ks. Wiesławowi Kuleszy. II Ekumeniczne Spotkanie z Kolędą patronatem objął Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz.
Pożegnanie lata w Kleosinie 2015
Pożegnanie lata w Kleosinie

Wprawdzie mamy już kalendarzową jesień. Ale przecież nie zdążyliśmy jeszcze oficjalnie pożegnać lata. Ale nic straconego. Z latem żegnamy się podczas wielkiego pikniku, jaki zaplanowaliśmy w sobotę, 3 października w Kleosinie. Program zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Będzie dużo sportu, będą zabawy, animacje, dmuchane zjeżdżalnie. Będzie w końcu premierowy występ zespołu muzycznego „Srebrne Nutki” z Kleosina oraz dyskoteka przygotowana przez grupę FORTI oraz mega gwiazdę, zespół EFFECT!!!
Zumba w Kleosinie w ramach Dni Ziemi Juchnowieckiej 2015
Fantastyczna atmosfera panowała też w środowe popołudnie na „Orliku”. Dzieci i młodzież szalały przy zumbowych rytmach, a potem doskonale bawiły się w trakcie spotkania zorganizowanego w ramach akcji „LATO OK”. Następnie boisko „Orlika” opanowały panie, które razem z dynamiczną instruktorką Wioletą nie oszczędzały się podczas warsztatów ZUMBY. Komu było mało, to po zajęciach pobiegał jeszcze po lekkoatletycznej bieżni.

IV Towarzyskie Zawody Wędkarskie o "Złotą Rybkę Juchnowiecką" 2015
Drugi odcinek Dni Ziemi Juchnowieckiej 2015, to Towarzyskie Zawody Wędkarskie o Złotą Rybkę Juchnowiecką. W Koplanach spotkaliśmy się już po raz czwarty. W poniedziałek frekwencja dopisała. Obsadzono niemal wszystkie stanowiska wędkarskie! Puchar za pierwsze miejsce i bon podarunkowy wartości 200 zł zdobył Zdzisław Chrzanowski.

Bieg "Przybij piątkę w Kleosinie" i piknik rodzinny
Do Kleosina zjechało blisko 150 zawodników. Co godne podkreślenia, w tym gronie prawie 40 procent startujących stanowiły kobiety. Atmosfera była cudowna. Mimo upału uzyskano też świetne czasy.

Party Rodzinny w Ignatkach
Sołtys Barbara Grabowska oraz radna Bożena Jabłońska spisały się świetnie w roli gospodyń. Był smaczny poczęstunek i wspaniała atmosfera. Dzieci i młodzież skakały na dmuchanym zamku oraz zjeżdżalni oraz brały udział w szalonych konkursach. Był również quiz dla nieco starszych. Dowiedzieliśmy się choćby, że pierwsze zapisy w dokumentach o miejscowości Ignatki pochodzą z XVI wieku.

Party Retro w Brończanach
Imprezę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Brończan "Brończany Razem" oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny odwiedziło mnóstwo osób. Wszyscy bawili się znakomicie i wszyscy podkreślali wspaniałą atmosferę. Takie słowa słyszeliśmy m.in. od uczestników 11. Białostockiego Rajdu Moto Retro. W Brończanach zjawiło się około 50 pięknych pojazdów, biorących udział w niezwykłej wyprawie. Przyjechały załogi z całej Polski, a także ekipy z Rosji, Litwy, Białorusi. Uczestnicy Rajdu czuli się w naszej gminie tak dobrze, że przedłużyli swój postój i zastanawiali się nawet, czy tutaj nie zakończyć swojej eskapady.
Piknik rodzinny we wsi Księżyno-Kolonia 2015
Piknik zorganizowało sołectwo Księżyno-Kolonia wspólnie z Ośrodkiem Kultury w Juchnowcu Kościelnym. W przygotowania zaangażowali się mieszkańcy Księżyna-Kolonii. W rolę gospodarza imprezy sprawnie wcieliła się sołtys Marlena Zaczeniuk. Gorące podziękowania należą się Ewelinie i Sebastianowi Zaczeniuk, Grzegorzowi Zaczeniuk oraz Zbigniewowi Supińskiemu.
III Bieg Konopielki 2015
III Bieg Konopielki przeszedł do historii. To była fantastyczna impreza, o której będziemy długo pamiętać. III Bieg Konopielki spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem. Rywalizację sportową rozpoczęliśmy od biegu familijnego. Na starcie stanęło ponad 30 rodzin w co najmniej trzyosobowych składach, czyli blisko 100 osób.
Lewickie Rally Sprint
Organizatorem rajdu był Automobilklub Podlaski, partnerem Gmina Juchnowiec Kościelny. Puchary ufundował m.in. Ośrodek Kultury, a dyrektor Ośrodka Kultury Krzysztof Sokólski i wójt gminy Krzysztof Marcinowicz brali udział w dekoracji najlepszych załóg. Dodatkowo na trasie widoczni byli strażacy OSP Juchnowiec Dolny, pomagający w zabezpieczaniu trasy.
Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W Juchnowcu Kościelnym stawiły się poczty sztandarowe, władze gminy, radni powiatowi oraz gminni i wielu mieszkańców. Po Mszy Świętej uroczystości przeniosły się pod pomnik „Za Wiarę i Wolność”, gdzie w okolicznościowym przemówieniu wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz wrócił do wydarzeń sprzed 224 lat, ale też wspomniał o teraźniejszości i o tym, jak rozwija się nasza gmina.