Hasło

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Bieg "Przybij piątkę w Kleosinie" i piknik rodzinny
Do Kleosina zjechało blisko 150 zawodników. Co godne podkreślenia, w tym gronie prawie 40 procent startujących stanowiły kobiety. Atmosfera była cudowna. Mimo upału uzyskano też świetne czasy.
Andrzejuk pięciokilometrowy dystans prowadzący uliczkami Kleosina pokonał w 16 minut i 2 sekundy, o ponad 40 sekund wyprzedził Andrzeja Leończuka (Podlasie Białystok) i o ponad minutę Tomasza Grzybowskiego z Serocka. – Fajna, szybka trasa. Biegło się bardzo przyjemnie – ocenił na mecie Andrzejuk.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Rutkowska (18:48.34). Tuż za nią na metę wbiegła jej klubowa koleżanka Paula Kopciewska z Janowa, a trzecie miejsce zajęła także reprezentująca Podlasie Białystok Julita Kropiewnicka z Horodnian. Kropiewnicka wygrała także klasyfikację na najlepszą zawodniczkę z Gminy Juchnowiec Kościelny. Wśród mężczyzn w gminnym rankingu triumfował Juliusz Kołodko z Olmont.

Niedzielna impreza potwierdziła ogromne zainteresowaniem bieganiem oraz wielką popularność tego sportu w samej juchnowieckiej gminie. Wystarczy wspomnieć, że bieg ukończyło 17 zawodniczek i 18 zawodników, mieszkających na terenie gminy Juchnowiec Kościelny, w biurze zawodów uwijał się wójt gminy Juchnowiec Kościelny, Krzysztof Marcinowicz, a zabezpieczeniem trasy - oprócz członków miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej - kierowali radni gminni oraz członkowie rady sołeckiej.

– Za rok znowu przyjedziemy przybić piątkę w Kleosinie – żartowali biegacze, chwalący, i pomysł, i świetną organizację.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy pomogli w przeprowadzeniu imprezy.

A Dni Ziemi Juchnowieckiej dopiero się rozpoczęły. Święto gminy potrwa do 26 lipca. Szczegóły programu na stronie Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny - www.okjuchnowiec.pl

Wyniki biegu „Przybij Piątkę w Kleosinie”