Wrzesień 18 2018 16:01:11
Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1
Najnowszy użytkownik: Admin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ekumeniczne Spotkanie z Kolendą
Pomysł zorganizowania Ekumenicznego Spotkania z Kolędą narodził się rok temu. Z inicjatywą wystąpił Roman Kiszycki, proboszcz Parafii Prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach. Nie musiał przekonywać do swojego pomysłu – bardzo spodobał się on dyrektorom: Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach Józefowi Domaszukowi i Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny Krzysztofowi Sokólskiemu oraz proboszczowi parafii katolickiej w Tryczówce ks. Wiesławowi Kuleszy. II Ekumeniczne Spotkanie z Kolędą patronatem objął Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz.

Niedzielne kolędowanie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. W Domu Pomocy Społecznej widownia zapełniła się do ostatniego miejsca. Wśród gości znalazło się wielu duchownych. Czerewki odwiedzili również m.in. poseł na Sejm RP Dariusz Piontkowski oraz starosta powiatu białostockiego Antoni Pełkowski.

Oklaskiwaliśmy wspaniałe występy. Popołudnie rozpoczęły kolędy, zaśpiewane przez mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej. Grupa z DPS powstała specjalnie na dzisiejszą okazję, ale kto wie, czy nie będzie kontynuować swojej działalności.

Wielkie wrażenie zrobił Chór Młodzieżowy Parafii Prawosławnej p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.

Zachwyt wzbudził Dziecięcy Zespół Ludowy „Jarzębinki” z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym.

Z uwagą wysłuchaliśmy pięknych wierszy Bożeny Jakończuk oraz okolicznościowych przemówień.

Ogromne zainteresowanie towarzyszyło jasełkowemu spektaklowi „Gdy świat się dowie…” Przedstawienie wg scenariusza Teresy Radziewicz zaprezentowała grupa teatralna dla dorosłych Ośrodka Kultury w Juchnowcu „Trylobit”. Jasełka zostały przygotowane przy wsparciu dziecięcej grupy teatralnej „Kluczyk” działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Juchnowcu Kościelnym. „Gdy świat się dowie…” zebrał wiele braw i pochlebnych recenzji. Dodajmy, że spektakl będzie można zobaczyć w piątek, 22 stycznia o godz. 19 w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?