Wrzesień 18 2018 15:22:45
Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1
Najnowszy użytkownik: Admin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W Juchnowcu Kościelnym stawiły się poczty sztandarowe, władze gminy, radni powiatowi oraz gminni i wielu mieszkańców. Po Mszy Świętej uroczystości przeniosły się pod pomnik „Za Wiarę i Wolność”, gdzie w okolicznościowym przemówieniu wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz wrócił do wydarzeń sprzed 224 lat, ale też wspomniał o teraźniejszości i o tym, jak rozwija się nasza gmina.Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem żołnierzy poległych w 1920 roku wiele osób skorzystało z zaproszenia do udziału w części artystycznej w Ośrodku Kultury. Wcześniej byliśmy świadkami święcenia gminnych pojazdów strażackich.

W sali widowiskowej Ośrodka Kultury lekcję 3-Majowej historii i patriotyzmu w piękny sposób przedstawiła młodzież Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. Całość zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Dziękujemy serdecznie dyrekcji oraz nauczycielom Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym Alicji i Markowi Borchertom oraz Iwonie Dudzik za przygotowanie 3-Majowego spektaklu. Gorąco dziękujemy strażakom za wspólne przeprowadzenie uroczystości. Dziękujemy za pomoc harcerzom, policji z Łap oraz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w niedzielnych uroczystościach.